کربلا-اربعین-ورود بیش از ۱۵ میلیون زائر به کربلای معلی-ویزای عراق-دریافت ویزای عراق-مرز های عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شورای استانداری کربلا روز دوشنبه (یک روز قبل از اربعین) اعلام کرد ورود ۱۵ میلیون زائر به کربلا ثبت شده که در میان آنها چهار میلیون زائر غیرعراقی وجود دارد.

بر اساس گزارش وبگاه «المعلومه»، «محفوظ التمیمی» دبیر شورای استانداری کربلا در این خصوص گفت تعداد زوار رو به افزایش است و کربلا پذیرای بیش از چهار میلیون زائر غیرعراقی شده که بیشتر آنها ایرانی هستند.

التمیمی افزود، استانداری کربلا در راستای خدمت به زوار حسینی -علیه‌السلام- تمام کادر خود را به خدمت و همچنین از افراد داوطلب در این امر نیز کمک گرفته است.

«علی المیالی» معاون استاندار کربلا نیز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد ۳۰ هزار نیروی امنیتی در تأمین مراسم اربعین شرکت دارند، ۲۱ هزار وسیله نقلیه زائران را جابه‌جا می‌کند و ۱۰ هزار موکب در حال خدمت‌رسانی به زوار است.

وبگاه المسله عراق نیز در همین خصوص نوشت، هشت هزار داوطلب از وزارت ورزش و جوانان در امر خدمت‌رسانی به زوار حسینی شرکت دارند.

این وبگاه افزود ۱۰۴ خبرنگار خارجی به علاوه ۶۷۰ خبرنگار داخلی مراسم اربعین را پوشش می‌دهند.

دیجی ساختمان

طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی (ع) در کربلای معلی

لشکر رزمی «حضرت عباس (ع)» (نیروی وابسته به آستان مقدس حضرت عباس -ع-)، حدود دو هفته پیش از تدوین یک طرح امنیتی ویژه و آمادگی کامل برای تامین امنیت زیارت روز اربعین امام حسین (ع) و شهدای کربلا، خبر داد.

بر اساس بیانیه صادر شده دو هزار نیروی داوطلب از موکب‌های حمایت لجستیک نیز در بخش‌های داخلی و مختلف مرکز شهر کربلا مستقر شده‌اند و یک هزار و ۵۰۰ داوطلب نیز از یگان‌های امدادرسانی، در چارچوب خدمات شهری شهرداری کربلا، فعالیت می‌کنند.

 

کربلا-اربعین-ورود بیش از ۱۵ میلیون زائر به کربلای معلی-ویزای عراق-دریافت ویزای عراق-مرز های عراق